Velež pregazio GOŠK u Gabeli, Radnik u Bijeljini bolji od Slobode

Fudbaleri Veleža prekinuli su seriju od četiri utakmice bez pobjede.

Ilustrativna fotografija

(Patria) - Fudbaleri Veleža prekinuli su seriju od četiri utakmice bez pobjede.

U 8. kolu Premijer lige BiH izabranici Irfana Buza večeras su u Gabeli razbili GOŠK sa 4:0.

Junak Rođenih bio je Mihael Mlinarić koji je kompletirao hat-trick.

Mrežu gola koji je čuvao Vasilije Kolak pogađao je u 14., 35. i 49. minuti. Još jedan gol za Mostarce postigao je Jevtović u 20. minuti.

Rođeni su večerašnjom pobjedom na najbolji način najavili gradski derbi protiv Zrinjskog koji je na rasporedu predstojećeg vikedna.

GOŠK je novim porazom ostao prikovan za posljednju poziciji sa samo jednim osvojenim bodom.

U nešto ranijem terminu fudbaleri Radnika danas su u Bijeljini savladali tuzlansku Slobodu sa 2:0. Dvostruki strijelac na utakmici bio je Đorđe Pantelić.

Bijeljinci su ovim trijumfom skočili na 5. poziciju, dok su Tuzlaci ostali prikovani za pretposljednje mjesto, piše Faktor.