EURO

Škotska i Švicarska remizirale u Kelnu, eurogol Shaqirija

Oba gola na "Rhein Energie Stadionu" postignuta su u prvom poluvremenu, dok je jedan poništen Švicarcima u 33. zbog ofsajda u kojem se našao Dan Ndoye.

(Patria) - Selekcije Škotske i Švicarske remizirale su večeras rezultatom 1:1 u drugom kolu Grupe A Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj.

Oba gola na "Rhein Energie Stadionu" postignuta su u prvom poluvremenu.

Škoti su poveli u 13. minuti nakon brzog kontranapada, strijelac je bio veznjak Manchester Uniteda Scott McTominay. Lopta je na putu ka golu Sommera promijenila smjer nakon neuspješne intervencije Schära.

Trinaest minuta kasnije Švicarci su izjednačili. Odbrana Škota napravila je katastrofalnu grešku, koju je Xherdan Shaqiri iskoristio i fantastičnim šutem matirao Angusa Gunna.

Do kraja susreta nije više bilo golova. Vrijedi napomenuti da je VAR tehnologija Švicarcima zbog ofsajda poništila gol Dana Ndoyea u 33. minuti.

Švicarska nakon dva odigrana kola u Grupi A ima četiri, a Škotska jedan osvojen bod. Njemačka je maksimalna sa šest, dok je Mađarska bez bodova.

U posljednjem, trećem kolu Grupe A snage će odmjeriti Njemačka i Švicarska, te Škotska i Mađarska.