GRUPA F

Portugal, Turska i Gruzija idu dalje, Česi ispali s Eura

(Patria) - Portugal, Turska i Gruzija izborili su osminu finala iz Grupe F na Evropskom prvenstvu u fudbalu koje se igra u Njemačkoj.

Gruzija je priredila iznenađenje i večeras slavila nad favorizovanim Portugalom 2:0, dok je Turska zabilježila pobjedu nad Česima rezultatom 2:1.

Gruzijci, trenutno 74. reprezentacija svijeta, savladali su Portugal golovima Kvaratskhelije u 2. i Mikautadzea iz penala u 57. minuti, piše Faktor.

U drugoj utakmici, Česi su rano ostali s igračem manje, jer je Barak u razmaku od 11. do 20. minute zaradio dva žuta kartona.

Turska je brojčanu nadmoć iskoristila u 51. minuti i povela sa 1:0 zahvaljujući pogotku Calhanoglua.

Soucek je u 66. minuti donio Češkoj poravnanje, a u nadoknadi je za pobjedu Turske pogodio Tosun.

Austrija, Engleska, Njemačka, Portugal, Španija i Rumunija dalje su prošli kao pobjednici grupa.

Danska, Francuska, Italija, Švicarska, Belgija i Turska u nokaut rundu idu s druge pozicije, a najbolje trećeplasirane selekcije su Nizozemska, Slovenija, Slovačka i Gruzija.

Albanija, Hrvatska, Poljska, Škotska, Srbija, Mađarska, Češka i Ukrajina završile su učešće nakon grupne faze.

Utakmice osmine finala igraju se od 29. juna do 2. jula.

#Češka #Euro #EURO2024 #Evropskoprvenstvo #fudbal #Gruzija #Portugal #Turska #sport