Sarajevo pobijedilo Borac u Banja Luci, Tatar dvostruki strijelac

FK Sarajevo će i nakon ovog kola ostati prvo s tri boda u odnosu na najvećeg konkurenta Željezničar.

SARAJEVO, (Patria) - Sa dva gola Benjamina Tatara FK Sarajevo je slavio veliku pobjedu u Banja Luci protiv Borca, u derbiju 21. kola Premijer lige BiH.

Tatar je pogađao u 42. i 72. minuti, a obje ekipe su imale po nekoliko prilika koje nisu realizovale.

Utakmicu je pratilo 10.000 gledalaca, koji su imali priliku da vide dobar fudbal, ali i jednu bizarnu situaciju, kada je u 53. minuti planuo donji dio jednog reflektora, koji se potom ugasio. Prekid je trajao 20-ak minuta.

U ostalim utakmicama koje su odigrane danas Široki je pobijedio u gostima Mladost Doboj Kakanj 3:2, dok je Željezničar slavio sigurnu pobjedu u Ugljeviku kod fenjeraša Zvijezde 09. Plavi s Grbavice pobijedili su s 3:0.

Večeras igraju Zrinjski i Sloboda, a u petak su Tuzla City i Velež podijelili bodove (0:0).