PREMIJER LIGA BIH

Sarajevo odnijelo sva tri boda iz Banje Luke

Prvi derbi današnjeg programa sedmog kola Premijer lige BiH odigrali su u Banjoj Luci domaći Borac i Sarajevo.

(Patria) - Prvi derbi današnjeg programa 7. kola Premijer lige BiH odigrali su u Banjoj Luci domaći Borac i Sarajevo.

Gosti su slavili sa 1:0 i upisali važna boda, a domaći definitivno razočarali, piše Faktor.ba.

Sudija Jelić u 30. sekundi pokazuje na penal za domaće. Loptu je uzeo Despotović, ali šutira preko gola.

Sarajevo je to kaznilo u 15. minuti kada Guliashvili pogađa iz slobodnog udarca za 1:0.

U 25. minuti šansa za Borac. Vukčević šutira glavom pored gola. Uzvraća Sarajevo preko Lulića, Manojlović brani.

Sarajevo je moglo i do 2:0 u 40. minuti. Lulić je bio na vrhu šesnaesterca sam, šutirao je, ali jako loše.

Borac je otvoreno krenuo u nastavku, šutirao je Despotović, a zatim i Srećković, ali nisu bili precizni.

U 62. minuti korner za Sarajevo, Mujkić je ostao sam, no nije dobro zahvatio loptu glavom i propala je velika šansa za Sarajevo.

Pitanje pobjednika moglo je biti riješeno u 75. minuti. Sjajni Gulishavili šutira iskosa, ali prečka spašava Borac. Nakon toga Sarajevo prijeti i preko Anđušića, ostalo je 1:0.

U 78. minuti Borac je zaprijetio. Glavom šutira Hrelja, brani golman Rockov. Pred kraj je bilo prilika, Srećković je pogodio stativu u 90. minuti, ali promjene rezultata nije bilo.

Naredno kolo Premijer lige BiH igra se već u utorak i srijedu. Borac gostuje Posušju, a Sarajevo igra vječiti derbi protiv Željezničara.