LIGA PRVAKA

Poraz Barcelone u Monacu, Atalanta i Arsenal odigrali bez golova

Večerašnjim utakmicama kompletirano je prvo kolo UEFA Lige prvaka.

(Patria) - Večerašnjim utakmicama kompletirano je prvo kolo UEFA Lige prvaka.

Iznenađenje večeri viđeno je na stadionu Louis II na kojem je domaći Monaco pobijedio Barcelonu rezultatom 2:1, piše Faktor.ba.

Francuskom timu posao je olakšao Eric Garcija koji je u 11. minuti dobio direktan crveni karton.

Pet minuta kasnije Akliouche je doveo domaće do vodstvo. Barca se s igračem manje uspjela vratiti golom Yamala u 28. minuti.

Za veliku pobjedu Monaca pobrinuo se 18-godišnji Ilenikhena u 71. minuti.

Sead Kolašinac odigrao je cijeli susret Atalante i Arsenala koji je završio bez pogodaka.

Imao je tim iz Bergama ogromnu priliku da slavi pred svojim navijačima. Dugo će u Atalanti žaliti za promašenim penalom Reteguija iz 51. minute.

Do historijske pobjede u eliti stigao je Brest. U svom premijernom nastupu u Ligi prvaka, francuski klub savladao je Sturm rezultatom 2:1.

Jusuf Gazibegović igrao je cijeli susret. U 83. minuti zaradio je žuti karton.

Atletico je u Madridu preokretom savladao Leipzig sa 2:1. Poveli su gosti u 18. minuti golom Šeška, a za preokret domaćih pogađali su Griezmann u 28. i Gimenez u 90. minuti.

Rezultati večerašnjih mečeva

U ranijem večerašnjem terminu odigrane su dvije utakmice. Crvena zvezda poražena je na Marakani od Benfice rezultatom 1:2, dok je Bayer Leverkusen na gostovanju u Rotterdamu pregazio domaći Feyenoord sa 4:0.