PREMIJER LIGA BIH

Željo golovima u sudijskom do punog plijena protiv Radnika na Grbavici

(Patria) - Prvi meč 11. kola Premijer lige BiH odigrali su večeras na Grbavici Željezničar i Radnik iz Bijeljine.

Na kraju je završilo 2:0, a junak je bio Aleksandar Boljević sa dva pogotka u sudijskoj nadoknadi, piše Faktor.

U prvom dijelu Željezničar je imao više od igre, čak deset pokušaja ka golu gostiju, ali i gosti su imali sjajnu priliku kada je stativa spasila domaće.

U 27. minuti u dva navrata prijetio je Al Jaber, ostalo je 0:0. Gosti su uzvratili preko Teodorovića koji je pobjegao svom čuvaru, prevario i Muftića, ali pogodio stativu.

Pred sami kraj po jedna prilika za oba tima. Najprije Pantelić upošljava Teodorovića, ali Al Jaber mu krade loptu u zadnji čas. Željezničar je imao šansu preko Boljevića, no loše je to bilo.

Drugi dio bolje otvara Željezničar. Al Jaber nakon prekida šutira pored gola Radnika, a gosti tresu mrežu Muftića, no signaliziran je ofsajd.

Željezničar je blizu pogotka bio u 74. minuti, ali pokušaj Dangubića je zaustavila stativa.

U 82. minuti zatresla se mreža gostiju, no lopta je ranije napustila granice igrališta, te pogodak Radinovića nije priznat.

Do kraja pritisak Željezničara, a onda Aleksandar Boljević u trećoj minuti sudijske nadoknade pogađa mrežu Radnika.

Bila je to erupcija oduševljena domaćih igrača i navijača, a onda i penal za Plave u 94. minuti. Loptu je uzeo Boljević i pogodio za 2:0.