PREMIJER LIGA BiH

GOŠK slavio u Gabeli i Slobodi prepustio fenjer

Iako je Sloboda pokušala promjenama napraviti nešto više, GOŠK je sigurno privedeo utakmicu kraju. Pokušaji Muminovića, Haračića i Ignjatovića nisu bili dovoljno precizni da donesu promjenu rezultata.

(Patria) - Utakmica između GOŠK-a i Slobode, odigrana u Gabeli u okviru 10. kola WWin Premijer lige BiH, završena je pobjedom domaćina rezultatom 2:0. GOŠK je dominirao tokom cijelog susreta, a ključne trenutke donijeli su Šuta i Šroler, koji su svojim golovima osigurali važna tri boda.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko uzbudljivih trenutaka, a domaći tim je preuzeo inicijativu već od 10. minute. U 29. minuti GOŠK je poveo golom Šute, koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon centaršuta Šrolera. Sloboda je imala nekoliko prilika, ali je Karić, golman domaćih, uspio da odbrani sve pokušaje gostiju.

U nastavku utakmice, GOŠK je održao kontrolu nad igrom, a ključni trenutak desio se u 65. minuti kada je Šroler postigao sjajan pogodak sa 18 metara, povisivši rezultat na 2:0. Novaković je upisao asistenciju kod ovog gola.

Sloboda je pokušala uzvratiti, ali nije uspijevala ozbiljnije ugroziti gol domaćina. U 58. minuti, Karić je fantastično intervenirao nakon udarca Čajića sa tri metra, a nekoliko minuta kasnije Mekić je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, što je Slobodu ostavilo s igračem manje do kraja susreta.

#aktuelno #Gabeli #Gosk #Sloboda #Suta #Sroler #Karic #Novakovic #Mekic #Muminovic #Harcic