LIGA PRVAKA

Sead Kolašinac asistent u visokom trijumfu Atalante na gostovanju Shakhtaru

(Patria) - Odigrana su dva susreta drugog kola ligaške faze Lige prvaka, dok se preostali susreti igraju od 21 sat.

Sigurnu pobjedu upisali su fudbaleri Atalante, koji su kao gosti na "Veltins Areni" savladali Shakhtar sa 3:0.

Poveli su gosti preko Djimsitija, da bi Lookman pred odlazak na pauzu pogodio za 2:0. Asistenciju je upisao bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Tek što je počeo drugi dio, Atalanta je postigla i treći gol - strijelac za 3:0 bio je Bellanova.

Sjajan meč odigrali su Girona i Feyenoord, a na kraju je završilo 3:2 za goste.

Domaći su poveli preko Lopeza, da bi za 1:1 pogodio Herrera koji je zatresao vlastitu mrežu.

Gosti do preokreta dolaze u 33. minuti preko Milamba, a tri minute kasnije nisu iskoristili jedanaesterac. Tragičar je bio Ueda.

U 67. minuti penal za domaće. Miovski uzima loptu, ali ni on nije pogodio. Jeste zatim Van de Beek, te je u 74. minuti bilo 2:2.

Feyenoord je poveo u 79. minuti novi autogolom. Ovaj put vlastitu mrežu zatresao je Krejci.

Do kraja je ostalo 3:2 za goste, iako su domaći na samom kraju tražili penal, no nije tako mislio glavni sudija.