GELSENKIRCHEN

Engleska minimalno slavila nad Srbijom golom Bellinghama

(Patria) - Selekcija Engleske večeras je u Gelsenkirchenu minimalnim rezultatom savladala Srbiju u prvom kolu Grupe C Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Strijelac jedinog gola bio je 21-godišnji Jude Bellingham u 13. minuti, na asistenciju Bukaya Sake.

Englezi su u vodstvo došli praktično iz prve šanse koju su stvorili protiv selekcije Dragana Stojkovića Piksija. Neumoljiv za protivničkog golmana bio je napadač Real Madrida.

Nešto bolju predstavu Srbija je pružila u drugom poluvremenu, ali nije ozbiljnije uspjela ugroziti gol engleskog golmana Jordana Pickforda.

Najbolju priliku za naše istočne susjede imao je Dušan Vlahović u 81. minuti, ali je Pickford bio na visini zadatka.

U ranijem terminu odigran je prvi duel Grupe C, u kojem nije bilo pobjednika - Slovenija i Danska odigrale su 1:1.