Liverpool na krovu Evrope

(Patria) - Liverpool je novi prvak Evrope u fudbalu. U engleskom finalu Redsi su s 2:0 u Madridu porazili Tottenham i tako nakon 2005. ponovo digli veliki trofej, piše Sportske.ba

Poveli su iz diskutabilnog penala, koji je Damir Skomina potvrdio nakon što je pogledao snimak. Siguran izvođač bio je Salah, nakon što je Sissoko igrao rukom. Sedam minuta kasnije uzvratio je upravo Sissoko, ali je lopta otišla preko gola. Šut iz daljine potom je isprobao i Alexandre-Arnold. U 22. minuti Salah se izborio za prostor, ali nije dobro šutirao. Robertson je u finišu prvog dijela odlično šutirao sa 20 metara, a Lloris uspio odbraniti i izbiti loptu u korner. U nastavku je volej uhvatio Salah, ali je ponovo lopta otišla daleko preko gola.

Odlično je Sissoko u 52. minuti iznio loptu, dodao do Eriksena koji je pronašao Wingsa na desnoj strani, ali je njegov dribling pročitao Robertson i zaustavio ga. Zatim je nakon odličnog ubačaja Robertsona u šansi bio Mane, ali je ispred njega istrčao Lloris i pokupio loptu. U 69. minuti Mane je odlično povukao, dodao do Milnera, a on sa 15 metara šutirao, a lopta završila malo pored desne stative. Lloris je ostao ukopan, a Tottenham imao puno sreće.

U samom finišu meča, Origi je pogodio za 2:0 i ovjeru pobjede Liverpoola.