Bh. judista Toni Miletić 2. na takmičenju u Italiji

(Patria) - Na WORLD Judo Tour u Linjanu u Italiji Toni Miletić je osvojio drugo mjesto u konkurenciji najboljih juniora svijeta, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

„Ovim je Miletić još jednom potvrdio da je trenutno jedan od najboljih natjecatelja na svijetu u ovoj starosnoj kategoriji“, ističe se u saopćenju.

Na Evropa kupu u Linjanu učestvovalo je 36 zemalja, sa 604 takmičara iz Evrope i svijeta. U Miletićevoj kategoriji do 90 kg nastupila su 52 natjecatelja.

Miletić je 2015. godine osvojio 3. mjesto na Svjetskom prvenstvu U18, a iste godine i 3. mjesto na Evropskom prvenstvu u konkurenciji U18.

„Svi ovi rezultati čine nas ponosnim i još jednom i ponovo preporučuju naš judo sport kao najtrofejniji olimpijski sport u BIH“, poručili su iz Judo saveza BiH.