LIGA NACIJA

Nijemci bolji od Zmajeva na 'Bilinom polju'

(Patria) - Fudbalska reprezentacija BiH doživjela je večeras i drugi poraz u trećem kolu UEFA A Lige nacija.

Od Zmajeva je večeras na zeničkom "Bilinom polju" bila bolja selekcija Njemačke rezultatom 2:1, piše Faktor.ba.

BiH je prva zaprijetila. Bašić je dobro šutirao iz slobodnog udarca u četvrtoj minuti, lopta je otišla pored stative.

Na naredno veliko uzbuđenje čekalo se do 25. minute. Gross je topovski šutirao sa 25 metara, lopta ide tik pored gola.

Već u narednom napadu Demirović je s vrha šesnaesterca pokušao ugroziti Nubela, ali Rudiger blokira njegov šut.

U 30. minuti Njemačka je povela. Wirtz je pobjegao odbrani Zmajeva poslije dubinske lopte, majstorski odigrao petom za Undava, a ovaj matira Vasilja.

Samo dvije minute kasnije još jednom se zatresla mreža BiH, ali je gol poništen zbog ofsajda. VAR provjerom je utvrđeno da je odluka linijskog sudije bila ispravna.

U 36. minuti zicer za Zmajeve. Kolašinac je gurnuo u prostor za Demirovića koji izlazi sam pred njemačkog golmana, ali pogađa prečku.

Surova kazna stigla je minut poslije. Na ubačaj sa lijeve strane Undav pogađa iz peterca.

Opasno je bilo pred golom Vasilja i u 45. minuti. Ubacio je Kimmich iz kornera, Wirtz ostao sam na prvoj stativi, a srećom po BiH lopta je otišla preko gola.

Pokušao je selektor Barbarez izmjenom na poluvremenu, kada je ušao Tahirović, a izašao Bašić, razdrmati BiH, no Nijemci su i u drugom dijelu bili superiorniji i bilo je samo pitanje kada će postići i treći gol.

Uspjeli su u tome u 58. minuti kada je ponovo pogodio Undav, ali je nakon intervencije iz VAR sobe pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Pogodio je i Gnabry deset minuta kasnije, ali je i ovoga puta gol Njemačke poništen jer je strijelac bio u ofsajdu.

I u momentima kada su navijači na "Bilinom polju" prežalili Zmajeve, uz povike "Savez napolje" i "Vico pe***u", stadion je proključao.

Tahirović je zavrnuo iz kornera, Džeko se odlično pozicionirao i glavom smjestio loptu u mrežu, učinivši završnicu utakmice zanimljivijom.

BiH je do kraja pokušavala ugroziti Nijemce, no snage za nešto više nije bilo pa je Njemačka stigla do druge pobjede u grupi.

Zmajevi u ponedjeljak dočekuju Mađarsku.