OKO 15.00 SATI

Web stranica poljske javne TV na meti cyber napada tokom meča s Nizozemskom

Web stranica sportskog kanala poljske javne televizije TVP Sport bio je jučer meta cyber napada tokom utakmice Poljske i Nizozemske, što je spriječilo neke gledaoce da prate prvo poluvrijeme.

(Patria) - Web stranica sportskog kanala poljske javne televizije TVP Sport bio je jučer meta cyber napada tokom duela između Poljske i Nizozemske.

Cyber napad spriječio je neke gledaoce da prate prvo poluvrijeme te utakmice.

- Oko 15.00 sati poljska televizija bila je meta napada na svoju IP adresu - rekao je direktor TVP Sport Jakub Kwiatkowski.

Napad je potpuno blokirao stranicu TVP Sport do početka drugog poluvremena, prenosi RSE.

Podsjetimo, selekcija Nizozemske savladala je jučer u Hamburgu nakon preokreta Poljsku rezultatom 2:1, u prvom kolu Grupe D Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.