SAVLADAO BORAC

Zrinjski osvojio Kup BiH

Mostarski Zrinjski osvojio je Kup Bosne i Hercegovine.

(Patria) - Mostarski Zrinjski osvojio je Kup Bosne i Hercegovine, piše Faktor.ba.

U dvomeču finala Mostarci su bili bolji od banjalučkog Borca, odbranili naslov i stigli do trećeg trofeja u historiji.

Uz to su spriječili Borac da postane četvrta ekipa u našoj zemlji koja je osvojila duplu krunu (Željezničar, Sarajevo i Zrinjski).

Zrinjski je danas u Banjoj Luci slavio sa 1:0 i na taj način potvrdio trijumf iz prvog meča (1:0 bilo je i u Mostaru).

Gosti su bolje otvorili utakmicu i zaprijetili već u osmoj minuti. Nakon ubacivanja iz slobodnjaka glavom je šutirao Ćuže i pogodio prečku.

U nastavku akcije pokušali su fudbaleri Zrinjskog još tri puta, ali su njihovi udarci blokirani.

Na drugoj strani Vukovića je u prodoru prema golu prekršajem zaustavio Memija, a isti igrač Borca pogodio je živi zid.

Banjalučani su zaprijetili i u 28. minuti. Poslje kornera Karačić, golman Zrinjskog, "zaplivao" je u prazno, Ćelić je spustio loptu za Čavića, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Do kraja poluvremena zaprijetio je Kiš iz slobodnjaka, ali je Milošević boksovao loptu i spasio gol Borca.

Gosti su veliku šansu imali u 60. minuti. Malekinušić je ubacio sa strane, Mulahusejnović je uklizao, ali lopta ide u gol-aut.

Nedugo potom Ćuže je u šansi, ali je Hererra spasio Borac.

Sve je riješeno u 81. minuti. Tek što je ušao u igru Bradarić je sjajno uposlio Malekinušića, ovaj primio loptu i iz okreta matirao Miloševića.

Borac je u 89. minuti mogao do izjednačenja, ali je Karačić panterskom intervencijom zaustavio pokušaj Kvržića.