PREMIJER LIGA BiH

Željo savladao Slogu golom Haračića, predsjednik Kovačević podnio ostavku

(Patria) - U trećoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar je slavio pobjedu 1:0 protiv dobojske Sloge Meridian.

Prvi su zaprijetili domaćini, nakon što je Drljo centrirao iz slobodnjaka, ali samo gol aut nakon ove prilike.

Željezničar je prijetio na početku utakmice, ali bez konkretnih prilika.

U 10. minuti Nedim Mekić je pokušao sa velike udaljenosti, ali lopta ide preko gola.

Nakon 5. minuta Šehić je sada šutirao, ali ista sudbina kao i kod Mekića, lopta je otišla preko gola.

U 25. minuti Boljević se fantastično oslobodio svog čuvara, ipak nakon toga jako loše šutirao.

Prva ozbiljnija prilika za goste u 29. minuti nakon što je Jović pokušao, lopta ponovo ide preko gola

Sjajna prilika za goste u 39. minuti, u kojoj se Nikolić nije dobro snašao, pa tako propada odlična prilika za goste.

Nova prilika za domaćine u 41. minuti Krpić šutria, ali golman Sloge Meridian odlično brani.

Na poluvremenu prva izmjena Karač van terena, Dujaković u igri kod Sloge, a na samom startu drugog poluvremena Popara dobija žuti karton.

U 52. minuti dvije odlične prilike za Željezničar prvo je Drljo šutirao sa 25 metara, Trako brani, a lopta odlazi u korner. Nakon kornera velika prilika za Amoaha, ali sa nekoliko metara nije uspio pogoditi.

Izmjena kod domaće ekipe iz igre su izašli Drljo i Šehić, a u igru su ušli Šabić i Štilić .

U 63. minuti Mekić nakon kornera dobro šutira sa 25 metara, lopta ide malo pored stative gostujućeg gola.

Krpić je uposlio Štilića u 70. minuti, ali legenda FK Željezničar nije iskoristio ovu priliku.

Željezničar mijenja u 77. minuti a u igru ulaze Aljaber i Haračić, a iz igre izlaze Amoaha i Rustemović.

Nakon samo tri minute akcija kreće od Aljabera, preko Boljevića do Željinog junaka Haračića koji postiže gol.

Gosti mijenjaju, a Baranov ulazi u igri umjesto Siniše Dujakovića.

Milanović je drugi igrač sa žutim kartonom, kojeg je dobio u 82. minuti.

U 86. minuti izlazi Mekić, a igru ulazi Dubačkić, također izmjene i u gostujućoj ekipi Popara i Kvesić van igre, a u igri Perković i Šipovac.

U nastavku je Željezničar mirno priveo utakmicu kraju.

Važna pobjeda Plavih koja je ostala u sjeni informacije koju je objavio poral klix.ba da je predsjednik Željezničara Edis Kovačević podnio ostavku.

Kovačević je ostavku podnio prije dva dana, ali se to nije znalo u javnosti, niti u klubu zbog toga što su željeli mir uoči pripreme utakmice sa Slogom. To

#BoljevićShot #HaračićGoal #KovačevićResigns #KrpićChance #NedimMekić #PatriaFootball #PremijerLigaBH #SlogaMeridian #ŽeljezničarWin #Sport