ODLUČILI PENALI

Ferencvaroš eliminisao Borac iz Evropske lige, Banjalučani takmičenje nastavljaju u Konferencijskoj ligi

(Patria) - Fudbaleri banjalučkog Borca oprostili su se od Evropske lige nakon što ih je boljim izvođenjem jedanaesteraca iz tog takmičenja eliminisao mađarski Ferencvaroš.

Nakon 0:0 u prvoj utakmici, Borac je večeras u revanš susretu play offa Evropske lige u Banjoj Luci ugostio Ferencvaroš, i nakon 90 minuta opet nije bilo golova.

Otišli smo na produžetke, gdje je Borac poveo, a onda primio jeftin gol sa 11 metara i o pobjedniku su odlučili penali.

Sretniji i spretniji bili su gosti koji su iskoristili tri penala, a domaći samo dva, piše Faktor.ba.

Abu Fani je prvi zaprijetio za goste, a zatim Srećković šutira direktno u golmana gostiju. Abu Fani je ponovo prijetio, no Carolina je blokirao.

Borac je nakon pola sata igre zaprijetio preko Herrere, no nije bilo gola.

Pešić je na početku drugog dijela pokušao glavom, a zatim smo vidjeli i dosta nervoze te koškanja na terenu.

Ulog je bio veliki, pa je to bilo i za očekivati. U 71. minuti velika gužva pred golom Borca. Na kraju Cisse posljednji dira loptu i ona ide u gol aut.

U 82. minuti Ben je bio u šansi za Ferencvaroš, ali ni on nije bio precizan.

Ostalo je 0:0, te smo gledali produžetke.

U 105. minuti ludnica na stadionu. Nakon kornera ubacio je Hrelja, a lopta je završila u mreži. Čini se da je to bio defanzivac Meijers koji se najbolje snašao u gužvi.

U 110. minuti penal za goste. Golman Manojlović je promašio loptu, napravio faul i to je bio kazneni udarac. Loptu je uzeo Varga i sigurno pogodio.

Do kraja drugog produžetka bez uzbuđenja i otišli smo na penale. Domaći su promašili čak tri penala i gosti na kraju slave pobjedu sa 3:2.

Banjalučki klub evropsko takmičenje nastavlja u grupnoj fazi Konferencijske lige.

#EvropskaLiga #ferencvaros #FKBoracBanjaluka #fudbal #KonferencijskaLiga #Kvalifikacije #Mađarska #Sport