PREMIJER LIGA BIH

Željo razočarao navijače, Široki kući odnio puni plijen s Grbavice

(Patria) - U drugom susretu današnjeg programa 1. kola Premijer lige BiH, Željezničar je večeras ugostio Široki Brijeg. Završilo je 1:0 za goste.

Željezničar je zaprijetio preko Hiroša u sedmoj minuti, ali brani golman Tomić, piše Faktor.

Gosti su poveli u 14. minuti kada Ćorić sjajno pronalazi Ćavara, a ovaj odlično pogađa suprotni ugao gola Muftića.

Plavi su bili bezidejni u prvom dijelu, te su navijači na prepunoj Grbavici itekako bili nezadovoljni.

Pred odlazak na pauzu prijeti Vukoja, ide to pored gola.

Trener domaćih Denis Ćorić uveo je na poluvremenu Cvetanovskog i Radovca, a izveo Vukoja i Đorića, pa je Željezničar zaigrao mnogo bolje.

Ipak, prvi prijeti Široki kada je Ćavar ostao sam i šutirao, a lopta ide malo pored stative.

Uzvraća Boljević, golman Tomić dobro interveniše.

U 60. minuti velika šansa za Željezničar. Hiroš je uposlio Krpića, on mlako šutira i ponovo je Tomić junak.

Dvije minute kasnije šutira i Radovac, Adolf Tomić opet brani.

Gosti su mogli posao završiti u 73. minuti kada Ćavar šutira iskosa, a lopta je čak dirala i stativu, no nije završila u praznoj mreži.

Novu šansu Željezničar je imao u 83. minuti, Tomić uz malo sreće brani.

Ostalo je 1:0 za goste i navijači Željezničara su sigurno razočarani napustili Grbavicu.