ILIDŽA

BiH u finalu Evropskog prvenstva u košarci u kolicima

(Patria) - Reprezentacija Bosne i Hercegovine u finalu je Evropskog prvenstva u košarci u kolicima.

Danas su naši reprezentativci u izuzetno dramatičnoj polufinalnoj utakmici savladali Latviju rezultatom 74:72, i izborili finale koje je na rasporedu sutra u 16.45 sati, u Areni Hotela Hills na Ilidži.

Odličnim ulaskom u utakmicu naša ekipa je u prvoj četvrtini stekla prednost od 16 poena razlike koja se do poluvremena istopila na 3.

U nastavku se igralo koš za koš te smo izuzetno disciplinovanom igrom i uloženim naporima svih igrača na terenu došli do zaslužene pobjede.

Finalnu utakmicu naši reprezentativci igraju protiv izuzetno jake ekipe Švicarske od koje su poraženi u grupnoj fazi takmičenja.

Ulaskom u finale, reprezentacija Bosne i Hercegovine je ponovo obezbijedila povratak u A diviziju, među 10 najboljih reprezentacija Evrope, nakon što je iz nje izbačena zbog nedostatka finansijskih sredstava za odlazak na takmičenje u elitnom rangu.