BERLIN

'Crvena furija' pokorila Evropu!

(Patria) - Selekcija Španije je prvak Evrope u fudbalu.

"Crvena furija" večeras je u finalu Eura u Berlinu savladala Englesku rezultatom 2:1.

Španija je bolje otvorila meč, imala posjed, a u osmoj minuti Stones blokira jedan pokušaj Španaca.

Nakon toga brzonogi Williams u šansi, Stones opet junak Engleza, piše Faktor.ba.

Englezi se nakon početnog pritiska bude. Walker je bio u šansi u 15. minuti, no Laporte je sve dobro pratio.

Dvije minute kasnije Shaw šutira, ide to u blok.

Nakon toga nismo vidjeli mnogo uzbuđenja do kraja prvog dijela.

Tempo je pao, a tek pred sami kraj dvije šanse za Englesku. Šutirao je prvo Kane, Laporte blokira, da bi Walker izborio faul.

Prvi udarac u okvir gola smo vidjeli u 45. minuti kada Rice šutira, no golman Simon je na mjestu i nije imao težak posao.

Tek što je počeo drugi dio Španija je povela. Yamal je poslao jednu loptu, sve je pratio Williams i sjajnim udarcem matirao nemoćnog golmana Pickforda.

Minut kasnije nova velika šansa za Španiju. Olmo je iz izgledne pozicije loše šutirao, a Englezi su u tim momentima zaista teško disali.

U 56. minuti Williams prijeti za Španiju, ide to pored gola.

Uzvratili su Englezi preko Belinghama, okrenuo se i iz okreta šutirao tik pored gola.

Sve je moglo biti riješeno u 67. minuti kada Yamal šutira, Pickford sjajno brani i spašava svoj tim.

Engleska je do izjednačenja stigla u 73. minuti. Sjajan udarac Palmera, precizan i lopta odsjeda u mreži.

U 82. minuti Picford je ponovo junak Engleske. Šutirao je Yamal, golman Evertona sjajno brani.

Kada se očekivao kraj, Španija dolazi do novog vodstva. U 88. minuti Oyarzabal je pogodio nakon sjajne asistencije Cucurella.

Englezi su nakon toga imali jednu veliku šansu, sreća ih nije 'pomazila' kao ranije, te su Španci mogli da slave veliku pobjedu.

Ovo je četvrta titula prvaka Evrope za Španiju.