EURO 2024

Englezi i Španci u nedjelju u borbi za tron Evrope!

Selekcija Engleske igrat će u finalu Evropskog fudbalskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj, a protivnik će im u nedjelju u Berlinu biti Španija.

(Patria) - Selekcija Engleske igrat će u finalu Evropskog fudbalskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj, a protivnik će joj u nedjelju u Berlinu biti Španija.

Englezi su večeras u polufinalnom susretu igranom u Dortmundu nakon preokreta savladali Nizozemsku rezultatom 2:1.

Nizozemci su u sedmoj minuti došli prvi u vodstvo fantastičnim pogotkom Xavija Simmonsa.

No, slavlje igrača u narandžastim dresovima trajalo je svega desetak minuta, kada je za Englesku dosuđen penal, koji je u gol pretvorio Harry Kane.

Mreža Nizozemaca zatresla se desetak minuta prije kraja ali je gol poništen zbog ofsajda u kojem se našao Walker.

I kada su svi očekivali kraj regularnog dijela i produžetke, Watkins u posljednjim sekundama pogađa iskosa sa desne strane i donosi svojoj selekciji pobjedu i veliko finale.

Finale se, kao što i rekosmo, igra u nedjelju u Berlinu, a od 21 sat sastaju se Engleska i Španija.