SJAJAN MEČ U MINHENU

Magična 'Crvena furija' poslala 'Galske pijetlove' kući i izborila finale Eura!

(Patria) - Selekcija Španije prvi je finalista Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

"Crvena furija" večeras je u Minhenu bila bolja od Francuske u sjajnoj utakmici rezultatom 2:1.

Ipak su Francuzi bili ti koji su prvi poveli. Igrala se 9. minuta kada je u kazneni prostor ubacio Mbappe, a Kolo Muani glavom matirao golmana Španije Unaija Simona.

No, slavlje "Galskih pijetlova" nije dugo trajalo. Već u 21. minuti na semaforu je bilo 1:1. Lamine Yamal majstorski je pogodio šutem izvan šesnaesterca.

Svega četiri minute kasnije Španci su preokrenuli. Strijelac svog trećeg gola na ovogodišnjem Euru, a drugog gola Španije bio je Dani Olmo, nakon sjajnog dribinga u kaznenom prostoru.

Iako nije manjkalo uzbuđenja, do kraja utakmice u Minhenu više nije bilo golova.

Španci su zasluženo u svom petom finalu evropskih prvenstava i zasigurno će biti favoriti u finalu ko god im bude protivnik. Naročito, jer im se vraćaju neki kažnjeni igrači.

A protivnik će im biti ili Nizozemci ili Englezi, koji svoje polufinale igraju sutra od 21 sat.