EURO

Ronaldo i društvo nakon preokreta pobijedili Čehe

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu, a prvi tek u 62. minuti.

(Patria) - Selekcija Portugala večeras je na "Red Bull Areni" u Leipzigu nakon preokreta savladala Češku Republiku rezultatom 2:1, u prvom kolu Grupe F Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu, a prvi tek u 62. minuti. Strijelac za Češku bio je Lukas Provod, na asistenciju Vladimira Coufala.

Iako su možda večeras očekivali provod nakon gola Provoda, Česi se nisu dugo radovali. Ponovo su zabili za sedam minuta, ali u vlastitu mrežu. Košmarnu noć svom timu najavio je autogolom Robin Hranáč u 69. minuti.

Gol Dioga Jote Portugalcima je poništila VAR tehnologija tri minute prije kraja zbog ofsajd pozicije.

No, i pored toga, Portugal je smogao snage za pobjednički gol i to u drugoj minuti sudijske nadoknade, a strijelac je bio Francisco Conceição.

Legendarni Cristiano Ronaldo večeras se nije upisao u listu strijelaca, ali je njegov Portugal ipak stigao do preokreta i pobjede.

U prvom duelu Grupe F, igranom u terminu od 18 sati, Turska je sjajnim golovima u Dortmundu savladala Gruziju sa 3:1.