NAPETO JE BILO U SKENDERIJI

BiH eliminisala Češku i plasirala se četvrtfinale EP-a u minifudbalu

Minifudbalska reprezentacija BiH plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, nakon što je boljim izvođenjem penala eliminisala selekciju Češke Republike.

(Patria) - Minifudbalska reprezentacija BiH plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, nakon što je boljim izvođenjem penala u sarajevskoj Skenderiji eliminisala Češku.

U uvodnim minutama susreta češki reprezentativci imali su više od igre i bili znatno ofanzivniji.

No, Stanić je sjajno ukrao jednu loptu na sredini terena, odigrao pas na drugu stranu za usamljenog Anela Dedića, koji postiže pogodak za 1:0.

Češka je izjednačila u 19. minuti, a potpuni preokret uslijedio je u 24., kada je Stranski, nakon auta, pogodio za 2:1.

Nakon prvog poluvremena, rezultat je glasio 2:1 za Čehe, koji su s napadima nastavili i u drugom dijelu.

Ipak, pet minuta prije kraja Miloš Urta postiže pogodak za 2:2, što je bio i rezultat regularnog dijela susreta.

Bolji u izvođenju penala rezultatom 3:2 bili su reprezentativci BiH i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Posljednji gol u penal-lutriji djelo je Senijada Ibričića.

Zmajevi sutra u četvrtfinalu od 20 sati u Skenderiji igraju protiv Rumunije.