VISOKA POBJEDA BORCA

Osam golova na Tušnju, šest u mreži Tuzla Cityja

Banjalučki Borac primakao se danas korak bliže tituli prvaka Bosne i Hercegovine.

(Patria) - Banjalučki Borac primakao se danas korak bliže tituli prvaka Bosne i Hercegovine, piše Faktor.ba.

Banjalučani su u 31. kolu Premijer lige BiH na stadionu Tušanj savladali Tuzla City rezultatom 6:2 i pobjegli Zrinjskom na plus osam.

Tuzla City je poveo u 11. minuti. Vuković je na sredini napravio pogrešno dodavanje, presjekli su to domaći, Mašović je dobio pas u prostor, ušao u šesnaesterac, lijepo se oslobodio čuvara i onda topovskim udarcem pogodio mrežu Borca.

Borac je izjednačio u 14. minuti - pogodio je Blagaić poslije centaršuta Hrelje.

Lider na tabeli preokrenuo je u 29. minuti. Grahovac je zakucao loptu pod prečku poslije dodavanja Blagaića.

U nadoknadi prvog poluvremena Vranješ je pobjegao odbrani domaćih i postigao treći gol za Borac na meču.

Nije to bilo sve u prvom poluvremenu, s obzirom na to da je Borac preko Lukića stigao do četvrtog pogotka za konačnih 4:1 nakon prvih 45 minuta.

Tuzla City smanjio je zaostatak u 62. minuti golom Nukića.

Izabranici Adnana Osmanhodžića meč su završili s igračem manje, s obzirom na to da je u 80. minuti "pocrvenio" Huso Karjašević, tik nakon ulaska u igru.

U 86. minuti Hrelja je povisio prednost Borca na 5:2, a Pejović u 89. minuti postavio konačan rezultat.

Borac će postati novi prvak ako Zrinjski večeras u Gabeli ne pobijedi GOŠK. Ako Mostarci slave, Banjalučani će imati priliku da u narednom kolu potvrde prvo mjesto pred svojim navijačima kada im u goste dolazi Igman.

Tuzla City ostao je na 11. poziciji sa 27 bodova, što je pet bodova manje od sigurne zone i sve je izvjesnije da će Tuzlaci naredne takmičarske godine igrati u Prvoj ligi FBiH.