SLAVILA I U REVANŠU

Borussija Dortmund eliminisala PSG i plasirala se u finale Lige prvaka!

(Patria) - Fudbaleri Borussije Dortmund plasirali su se večeras u finale Lige evropskih prvaka u fudbalu.

Dortmund je i u revanšu savladao PSG na Parku prinčeva sa minimalnih 1:0, piše Faktor.

Tako je njemački klub s ukupnih 2:0 iz dvomeča izborio završnicu najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Nakon nešto skromnijeg prvog dijela, u drugom poluvremenu gledali smo sjajan meč.

PSG je preko Zaire Emeryja u 47. minuti imao sjajnu priliku, ali je mladi fudbaler pogodio stativu.

Borussija do vodstva dolazi u 50. minuti. Nakon kornera Hummels je bio najviši i glavom šalje loptu u mrežu Parižana.

Francuzi su brzo mogli do izjednačenja. Igrala se 61. minuta kada je Mendes šutirao, ali je stativa ponovo bila saveznik njemačkog tima.

U 86. minuti nova sjajna prilika za PSG. Mbappe je uputio udarac, ali je prečka spasila Milionere.

Samo dvije minute kasnije Vitinha je pogodio prečku, te nije bilo promjene rezultata.

Drugo polufinale igra se sutra, kada će Real Madrid ugostiti Bayern. Prvi susret u Munchenu okončan je sa miroljubivih 2:2.