PRIPREME ZA EURO

Slaba predstava Zmajeva u Švicarskoj, Argentinci ubjedljivi u prvom kolu Yellow Cupa

(Patria) - Rukometni Zmajevi poraženi su večeras u prvoj pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo koje je na rasporedu za nešto više od sedam dana.

Bolja od izabranika Irfana Smajlagića u prvom kolu Yellow Cupa u Švicarskoj bila je selekcija Argentine rezultatom 32:23, piše Faktor.

Prvo poluvrijeme pripalo je Argentini koja je na pauzu otišla sa golom viška (15:14).

Argentinci su bolje otvorili drugo poluvrijeme, te povećavali prednost koja je do kraja susreta narasla na čak 9 golova.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bili su Marko Panić i Luka Perić sa po četiri gola.

S druge strane, Francisco Lombardi vodio je Argentince do pobjede sa šest golova.

Nešto ranije selekcija Švicarske u duelu prvog kola pobijedila je Rumune sa 37:31.

BiH sutra od 20.15 sati igra protiv Švicarske, dok Zmajeve u subotu od 14 sati očekuje meč protiv Rumunije.

Poslije učešća na ovom turniru, izabranici Irfana Smajlagića otputovat će u njemački Mannheim, gdje će čekati mečeve grupe E Evropskog prvenstva.