NOVI USPJESI SIRENE

Lana Pudar je prvakinja svijeta!

(Patria) - Najbolja bh. plivačica, Lana Pudar, nastavila je sa sjajnim rezultatima i danas je osvojila zlatnu medalju.

Radi se o zlatnoj medalji u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Izraelu.

Osim Lane Pudar Bosnu i Hercegovinu na Svjetskom juniorskom prvenstvu predstavljaju i Iman Avdić, te Kenan Dračić.

Lana Pudar jutros je imala sjajan nastup u polufinalu na 200 metara delfin, a u finalu je pomela konkurenciju.

Ostvarila je novi uspjeh i osvojila zlatnu medalju sa vremenom 2:07:20 te postavila novi juniorski rekord.

Pudar je prvo bila veoma dominantna na Evropskom juniorskom prvenstvu gdje je osvojila sve tri zlatne medalje.

Nakon toga imala je dva odlična nastupa na Svjetskom seniorskom prvenstvu.

U finalu su se uz Lanu Pudar takmičile i Hannah Bellard iz SAD-a, Paola Borrelli iz Italije, Bella Grant iz Australije, Bailey Hartman iz SAD-a, Clare Watson iz Kanade, Doyeon Kim iz Južne Koreje i Jessica Cole iz Australije.