PREMIJER LIGA BIH

Zrinjski pobjedom nad GOŠK-om krenuo u odbranu titule

(Patria) - Zrinjski je večeras pobjedom nad GOŠK-om rezultatom 3:1 započeo pohod na novu odbranu titule u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Gabeljani su večeras Pod Bijelim brijegom stigli do vodstva, ali nezaustavljivi Nemanja Bilbija kreirao je preokret domaćina.

Dominirao je Zrinjski od starta, ali nije stvarao prilike, a hladan tuš za domaću publiku uslijedio je u 29. minuti. Tada je Marića matirao Mušulin na asistenciju Ramljaka.

Zrinjski se uspio ekspresno vratiti u 36. minuti, kada je dosuđen penal nakon faula Radenovića nad Sabljićem.

Bilbija je poravnao na 1:1, a u 41. minuti je stigao i do drugog gola, kojim donosi preokret Plemićima.

Tada je Pobi napravio veliku grešku, Bilbija dolazi do lopte i pogađa za 2:1. Marin je asistirao.

U nastavku je Zrinjski potpuno kontrolisao igru, diktirao tempo i čuvao loptu, te nije dozvolio da GOŠK opet ugrozi njegov gol.

Tačku na utakmicu prvak stavlja u 74. minuti, kada Sabljić asistira Malekinušiću, koji pogađa za 3:1, piše SCsport.ba.