POLJACI OPET BOLJI

Zmajevi ipak bez nastupa u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu

(Patria) - Košarkaški Zmajevi poraženi su danas u Gliwicama od domaće Poljske u finalnoj utakmici pretkvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu.

Poljaci su nakon velike drame i borbe koja je trajala tokom cijelog meča ponovo izvojevali pobjedu nad našim košarkašima.

Konačan rezultat glasio je 72-76, a po četvrtinama je bilo 23-23, 16-17, 15-14, 18-22.

U dosta izjednačenoj utakmici ključna je bila posljednja četvrtina koju smo izgubili sa 4 poena razlike i tako ostali bez nastupa u kvalifikacijama za Olimpijadu.

Najbolji u redovima Zmajeva bio je Lazić sa 16, Atić je upisao poen manje, a Nurkić 11. Džanan Musa susret je završio sa 10 postignutih koševa.

Kod Poljaka Sokolowski je ubacio 16, Balcerowski 14, a Ponitka i Zolnierewicz po 10.

Podsjetimo još da nas je Poljska pobijedila dva puta u pretkvalifikacijama, čiji je bila domaćin u gradu Gliwice. U prvom meču, igranom prije šest dana, domaćin je slavio rezultatom 85-76.