HATTRICK HEBIBOVIĆA

Igman iz Konjica u golijadi bolji od Zvijezde 09

(Patria) - Ekipa Igmana osvojila je bodove u svojoj prvoj zvaničnoj ovosezonskoj utakmici Premijer lige BiH.

Sastav iz Konjica, čiji meč sa Željezničarom je prethodno odgođen, danas je ostvario pobjedu u Ugljeviku nad domaćim sastavom Zvijezde 09 rezultatom 3:4, piše SCsport.ba.

U susretu drugog prvenstvenog kola Igman je došao do vodstva u 30. minuti. Odlično je ubacio Mešić, a kapiten gostiju Anel Hebibović šutirao glavom, lopta se od prečku odbila u gol Zvijezde.

Svega šest minuta kasnije Danoski je izjednačio. No, u razmaku od pet minuta raspoloženi Hebibović postiže dva gola i kompletira hattrick, a gosti na odmor odlaze uz prednost od 1:3.

Nadu igrača Zvijezde 09 da bi mogli izbjeći poraz probudio je Sedad Subašić, kada je pogodio za 2:3 u 72. minuti.

Međutim, dvije minute kasnije Mešić na asistenciju Đorića trese mrežu domaćih za 2:4.

U nadoknadi je Zvijezda smanjila na 3:4, preko Tomanovića. Ispostavit će se da je to konačan rezultat.

Igman je odlično ušao u sezonu, dok je Zvijezda upisala drugi poraz, uz čak devet primljenih golova u svega dva kola.