Željo bodom u Tuzli zadržao prvo mjesto

U derbi utakmici šestog kola Sloboda i Željezničar su odigrali 2:2.

Fudbaleri Željezničara i Slobode u derbiju šestog kola Lige za prvaka Bosne I Hercegovine odigrali su u Tuzli neriješeno 2:2, piše Patria.

Utakmica je u popunosti opravdala epitet derbija. Sloboda je prva došla u vodstvo preko Asima Zeca u 13. minuti nakon velike greške odbrane gostiju.

Gosti iz Sarajeva su izjednačili u 37. minuti nakon sjajne akcije Stevanovića, a prvi pogodak u dresu Željezničara postigao je Ivan Crnov.

Sloboda je ponovo došla u vodstvo u posljednjim trenucima prvog poluvremena drugim pogotkom Zeca nakon velike greške Bogičevića.

Tuzlanski tim je imao pobjedu u rukama sve do šest minuta prije kraja kada je Željezničar preko Steve Nikolića došao do konačnih 2:2 i velikog boda.

Željezničar je ovim remijem zadržao prvo mjesto na tabeli sa 56 bodova, Zrinjski ima 55, Sarajevo 53, Sloboda 40, Radnik 39, a Krupa 38.

U narednom kolu Željezničar na Grbavici igra veliki derbi protiv Zrinjskog, Sloboda gostuje na Koševu kod Sarajeva, dok Radnik dočekuje Krupu.