Sarajevu minimalna prednost pred revanš u Mostaru

Sarajevo povelo već u devetoj minuti.

(Patria) - U prvoj utakmici četvrtine finala Kupa BiH, Sarajevo sa minimalnih 1:0 savladalo Zrinjski.

Sarajevo povelo već u devetoj minuti. Strijelac je bio Velkoski iz penala. Nakon gola Velkoskog dvije prilike za Tatara međutim, spetljao se u završnici.

Gosti su zaprijetili u 31. minuti, Sjajan udarac Filipovića maestralno brani Kovačević. U finišu prvog poluvremena Rustemović je lošim prijemom lopte upropastio dobar napad gostiju.

Nastavak je donio dobar fudbal. Gosti su u 53. minuti imali veliku priliku, ali Bekrić nije iskoristio grešku golmana Kovačevića, da bi domaći zaprijetili u 67. minuti, ali lopta nakon udarca Stanojevića odlazi visoko preko gola.

U 70. minuti, Kovačević ponovo sjajan. Zaustavio je pokušaj Bekića i tako po drugi put spasio svoj tim na večerašnjoj utakmici. U 80. minuti odbrana Zrinjskog blokira pokušaj Hebibovića.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika i Bordo tim sa minimalnom prednosti putuje na revanš u Mostar.