Široki slavio na Pecari

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja

(Patria) - Fudbaleri Širokog Brijega slavili su na Pecari protiv Borca u proj utakmici četvrtfinala Kupa BiH. Nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 2:1 za tim koji sa klupe predvodi Goce Sedloski.

Susret su bolje otvroili igrači Borca, a to im se isplatilo u 17. minuti. Vladan Danilović je ubacio sa lijeve strane, na drugoj stativi sam je bio Stojan Vranješ koji je udarcem glavom matirao Zlomislića za 0:1. Ipak, igračima Širokog Brijega nije trebalo puno da se rezultatski vrate u meč. Igrala se 29. minuta kada je Mateo Marić savladao Savatovića za 1:1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Široki Brijeg je uspio preokrenuti rezultat. Nakon lijepe akcije mrežu Borca za 2:1 pogodio je Mato Stanić.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, a najbolju priliku Borac je propustio u 80. minuti kada je Jakupović sa pet metara šutirao ravno u Zlomislića.