Sarajevo rutinski protiv Radnika

Sarajevo je povelo već u 17. minuti meča.

SARAJEVO, (Patria) - U 6. kolu Premijer lige BiH Sarajevo je na gostujućem terenu slavilo protiv Radnika rezultatom 0:2.

Sarajevo je povelo već u 17. minuti meča. Pejović je sjajno centrirao iz kornera a Dupovac je bez većih problema iz velike blizine uspio ugurati loptu u mrežu gola.

Igrao se 24. minut kada je Sarajevo moglo povećati prednost. Tatar je uposlio Ahmetovića koji je izašao sam pred golmana domaćeg tima, ali je pogađa stativu.

Samo minut kasnije Radnik opasno prijesti. Popara je šutirao nakon dodavanja Mekića, ali zamalo neprecizno.

I onda u 32. minuti Ahmetović uspjeva pogoditi mrežu domaćih i tako udvostručuje prednost Bordo tima.

U drugom dijelu oba tima su dolazila do određenih prilika, a najbolja se izdvaja iz 72. druge kada je Novaković glavom šutirao zamalo pored stative i 84. kada je Motika šutirao a Kovačević odbranio njegov udarac.