LIGA PRVAKA

Real u Madridu gubio 0:2, pa potopio Borussiju iz Dortmunda

AC Milan večeras je savladao Club Brugge sa 3:1, AS Monaco deklasirao beogradsku Crvenu zvezdu 5:1. A zatim su odigrani i preostali susreti 3. kola ligaške faze Lige prvaka.

(Patria) - AC Milan večeras je savladao Club Brugge sa 3:1, AS Monaco deklasirao beogradsku Crvenu zvezdu 5:1. A zatim su odigrani i preostali susreti 3. kola ligaške faze Lige prvaka, piše Faktor.ba.

Arsenal je opravdao ulogu favorita i savladao Shakhtar 1:0 autogolom Riznyka, dok je Aston Villa bila bolja od Bologne. Bilo je 2:0 golovima McGinna i Durana.

Sjajan meč odigrali su Real Madrid i Borussija Dortmund. Gosti su vodili 2:0, ali na kraju pognutih glava napustili stadion (5:2).

Malen je donio vodstvo Borussiji, a pet minuta kasnije Gittens pogađa za 2:0. Bio je to konačan rezultat prvog dijela.

Real je krenuo žestoko, pa Rudiger pogađa za 1:2 u 60. minuti. Tri minute kasnije Vinicius Junior je strijelac za 2:2.

U 81. minuti velika šansa za Borussiju, Curtois je spasio domaće, da bi to kaznio Lucas u narednom napadu.

Ubrzo je sve bilo riješeno. Vinicius Junior je u 86. minuti pogodio za 4:2 i veliki preokret Kraljeva. Do kraja je postigao još jedan gol za nevjerovatnih 5:2.

Stuttgart je pogotkom u sudijskoj nadoknadi savladao Juventus 1:0. Strijelac je bio Toure. Bh. reprezentativac Ermedin Demirović je na terenu proveo 62. minute.

Sporting je opravdao očekivanja kod Sturma i slavio 2:0. Jusuf Gazibegović je kod domaćih na terenu proveo svih 90 minuta.

PSG je dočekao PSV, itekako se namučio, te osvojio samo bod. Bilo je 1:1.

Svi rezultati današnjih mečeva

Španska Girona je savladala Slovan iz Bratislave 2:0, te upisala prvu pobjedu nakon tri kola.