KOŠARKA

Real u španskoj ligi razbio Gironu, Musa zatražio izmjenu zbog povrede

Kraljevi su u 4. kolu ACB lige deklasirali Gironu sa 95:67. Gosti su samo na otvaranju meča, u dva navrata imali po dva poena prednosti (2:4 i 5:7), a ostatak meča protekao je u dominaciji Reala.

(Patria) - Čini se da su košarkaši Reala izašli iz krize. Nakon što su prije tri dana u Euroligi savladali Panathinaikos (90:86), danas su otvarili pobjedu i u prvenstvu Španije, piše Faktor.ba.

Prednost Kraljeva u četvrtom periodu išla je i do 37 poena (93:56), ali su gosti do kraja uspjeli ublažiti na "podnošljivih" 28 poena razlike.

Košarkaški reprezentativac BiH Džanan Musa na parketu je proveo 11 minuta i ostvario je skroman učinak od dva poena, uz po jedan skok i jednu asistenciju.

Naš reprezentativac je u prvoj četvrtini zadobio povredu skočnog zgloba kada ga je faulirao jedan košarkaš Girone, ali je nakon toga nastavio igrati, da bi ubrzo zatražio izmjenu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Durham iz Girone (21 poen), a listu strijelaca kod Reala predvodio je trojac Campazzo, Hezonja i Tavares sa po 14 poena.