PRIJATELJSKA UTAKMICA

Shakhtar očekivano razbio Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva poraženi su danas od Shakhtara iz Donetska u drugoj predsezonskoj utakmici u Sloveniji.

(Patria) - Fudbaleri Sarajeva poraženi su danas od Shakhtara iz Donetska u drugoj predsezonskoj utakmici u Sloveniji, piše Faktor.ba.

Ukrajinski predstavnik, učesnik reformisane Lige prvaka za narednu sezonu, slavio je rezultatom 4:1.

Poveo je Shakhtar golom u 12. minuti golom Sikana, a u 32. minuti bilo je 2:0 nakon što je pogodio Kryskiv.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je smanjilo. U 50. minuti efektno je iz slobodnog udarca pogodio Oliveira.

Do kraja meča ukrajinski tim postigao je još dva gola. Prvo je Traore u 67. minuti iz penala povisio na 3:1, a onda u 84. minuti Eguinaldo postavio konačan rezultat.

Nakon današnjeg meča, Sarajevo će u Sloveniji odigrati još jedan pripremni meč. Rival će mu biti slovenska Olimpija, a susret se igra 3. jula u 16 sati.

Nakon toga, bordo momci nastavljaju pripreme za prvo kolo Konferencijske lige gdje će za rivala imati kazahstanski Aktobe.

Prvi meč igra se u Kazahstanu 11. jula, a revanš je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" sedam dana kasnije.