FRANFKURT

Slovaci iznenadili Belgiju, Lukakuu poništena dva gola

Selekcija Slovačke priredila je večeras iznenađenje u Frankfurtu, savladavši minimalnim rezultatom Belgiju, u prvom kolu Grupe E Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

(Patria) - Selekcija Slovačke priredila je večeras iznenađenje u Frankfurtu, savladavši minimalnim rezultatom Belgiju u prvom kolu Grupe E Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Strijelac jedinog gola na utakmici odigranoj na stadionu "Frankfurt Arena" bio je Ivan Schranz u 7. minuti.

Vrijedi napomenuti da su napadaču belgijske reprezentacije Romeluu Lukakuu poništena dva gola.

Prvi gol Lukaku je postigao u 56. minuti, ali je nakon VAR intervencije poništen zbog ofsajda.

Lukaku nije imao sreće ni u 86. minuti, kada mu je opet poništen gol nakon što je glavni sudija pregledao VAR. Razlog je bilo igranje rukom njegovog saigrača Opende, koje je prethodilo golu.

U ranijem terminu u okviru Grupe E Rumunija je očitala fudbalsku lekciju Ukrajincima deklasiravši ih sa visokih 3:0.

#Belgija #EURO #EvropskoPrvenstvo #fudbal #Njemačka #romelulukaku #Slovačka #sport