SAVLADAO OLYMPIACOS

Real Madrid na krilima Muse izborio finale Eurolige

(Patria) - Real Madrid plasirao se u finale Eurolige na krilima sjajnog Bišćanina Džanana Muse.

Španci su večeras u Berlinu u drugom polufinalu Final Foura savladali grčki Olympiacos rezultatom 87:76, piše Faktor.

Kraljevi su tako izborili finale, u kojem će braniti naslov protiv još jednog grčkog tima - Panathinaikosa, koji je u ranijem terminu bio bolji od Fenerbahčea sa 73:57.

Musa i društvo opravdali su ulogu favorita. Vrlo brzo stekli su dvocifrenu prednost (19:8), a do kraja prve četvrtine ona je otišla i na +18 (28:10).

Na otvaranju drugog perioda Real je stigao i do 20 poena prednosti (38:18). U finišu druge četvrtine imali su i +25 (54:29).

No, Grci se nisu predavali i serijom 6:0 na otvaranju treće četvrtine najavili su povratak. Real nije imao odgovor u napadu, skoro pet minuta Španci su bili bez koša.

Musa je u 27. minuti, kada je Olympiacos stigao na -12 (63:51), pogodio važnu trojku, a potom izborio faul u odbrani.

No, ni to nije pomoglo Kraljevima. Musa je u 39. minuti promašio šut za tri, a Peters pogodio za -10 (66:56).

A onda je u igru ušao Sergio Llull, pogodio "sa parkinga", te donekle donio mir u redove španskog tima.

Ipak, ni tu nije bio kraj. U 34. minuti Grci stižu do jednocifrenog minusa (76:67). No, to grčkom timu nije bilo dovoljno te je Real upisao pobjedu rezultatom 87:76.

Džanan Musa bio je najefikasniji u redovima Reala sa 20 poena, uz tri skoka i dvije asistencije. Najefikasniji u Olympiacosu bio je Alec Peters sa 23 ubačena poena.