U 13. SEKUNDI

Francuska postigla najbrži gol u historiji Lige nacija

(Patria) - Selekcija Italije savladala je sinoć na Parku prinčeva u Parizu Francusku rezultatom 3:1, u okviru prvog kola Grupe 2 najvišeg ranga Lige nacija.

Francuska je povela već nakon 13 sekundi igre, zahvaljujući Bradleyju Barcoli, koji je oduzeo loptu neopreznom Italijanu Giovanniju di Lorenzu i brzo se uputio prema golu.

Iako je mogao dodati kapitenu Kylianu Mbappeu u sredini, Barcola je odlučio završiti akciju sam i uspješno matirao golmana Gianluigija Donnarummu, donoseći Francuskoj rano vodstvo.

Inače, bio je to najbrži gol u historiji Lige nacije, piše Sportklub.hr.

Italijani su izjednačili u 30. minuti, kada je Federico Dimarco postigao prekrasan gol iz voleja. Tako se na predah otišlo s 1:1.

No, već u 51. minuti Italija dolazi do totalnog preokreta. Veznjak Intera Davide Frattesi pogađa za 2:1.

Potvrda pobjede gostiju stigla je u 74. minuti kada je Giacomo Raspadori zabio za 3:1.