PARAOLIMPIJSKE IGRE

Sjajni Ismail Barlov isplivao srebro u Parizu!

(Patria) - Bh. paraolimpijac Ismail Barlov ostvario je sjajan rezultat na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Barlov je osvojio drugo mjesto u finalu svoje druge discipline - 50 metara prsno (kategorija SB2), piše SCsport.

Trku je završio s vremenom 1:02.74, što mu je donijelo srebrenu medalju i još jedan razlog za ponos za BiH na ovom takmičenju.

Rezultati Ismailove trke

Barlov je jutros nastupio među sedam polufinalista u prvoj kvalifikacionoj grupi. Zauzeo je prvo mjesto s vremenom 1:04.06, što mu je odmah bilo dovoljno za plasman u finale, bez da čeka rezultate iz druge kvalifikacione grupe.

Barlov je rođen 2010. s tjelesnim deformitetom. Rođen je sa TAR sindromom, odnosno udovi mu se nisu dovoljno razvili.

Riječ je o rijetkom genetičkom poremećaju koji karakteriše odsustvo radijusne kosti u podlaktici i dramatično smanjen broj trombocita.