NOGOMET

Zrinjski u gostima uvjerljivim rezultatom savladao GOŠK

(Patria) - U okviru drugog kola Wwin lige BiH u Gabeli snage su odmjerili GOŠK i Zrinjski, a pobjedu je slavila gostujuća ekipa rezultatom 1:4.

Već u prvom napadu na utakmici Plemići su poveli. Abdurahimi je u 28 sekundi pogodio, te odmah uzdrmao domaći tim.

GOŠK-a je prvi put prijetio u sedmoj minuti, kada je Ikić šutirao sa dvadesetak metara, a Karačić je odbranio njegov udarac. Minut poslije pokušao je Tićinović sa 25 metara, ali lopta odlazi pored gola, piše scsport.ba.

Nastavili su domaći napadati i pokušali su dva puta iz kornera, preko Lagundžije i Sipovića, ali nije bilo promjene rezultata.

Nakon napada tima iz Gabela uslijedio je mirnij period utakmice, gdje se igrali između šesnaesteraca ekipa.

Ipak u 37. minuti GOŠK je dolazi do izjednačenja, Lagundžija je ubacio, a Ikić pogodio malu mrežu Karačića.

Drugo poluvrijeme počinje slično kao i prvo. U 51. minuti Plemići su stigli do novog vodstva, Malekinušić je ubacio, a Kiš zatresao mrežu GOŠK-a.

Nastavili su gosti napadati i deset minuta poslije Tičinović je ubacio, a Mulahusejnović je glavom savladao golmana domaćih.

Ponovo je Zrinjski prijetio preko Kiša, ali ovaj put nije bilo promijene rezultata.

U 77. minuti GOŠK je ostao sa igračem manje jer je Mizić zaradio svoj drugi žuti karton na utakmici.

Od 85. minute rezultat na semaforu glasio je 1:4, Prskalo je ubacio, a Barišić pogodio.

#Sport #Gabeli #WwinLige #GOŠK #Zrinjski #Abdurahimi #Karačić #Tićinović #Lagundžija #Sipović #Malekinušić