PARIZ

Rukometaši Danske deklasirali Njemačku i osvojili zlato na Olimpijadi u Parizu

(Patria) - Rukometaši Danske uvjerljivo su savladali selekciju Njemačke rezultatom 39:26 i osvojili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Finalni meč olimpijskog turnira odigran je na stadionu "Pierre-Mauroy", a Danska je furiozno otvorila meč i već u prvom poluvremenu vodila s 21:12. I u drugom poluvremenu su dominirali i nisu dozvolili Nijemcima niti u jednom trenutku da im ugroze veliko slavlje.

Meč je završen rezultatom 39:26, a najefikasniji u redovima Danaca bio je sjajni Mathias Gidsel s 11 golova. U redovima njemačke najefikasniji je bio Juri Knorr sa šest pogodaka.

Danska je do zlatne medalje na Olimpijadi došla sa sedam pobjeda u svih sedam utakmica, a golgeter Gidsel je sa 62 pogotka postao najbolji strijelac olimpijskih turnira u historiji.

#Danska #GolgeterGidsel #Historija #JuriKnorr #MathiasGidsel #Njemačka #Olimpijada #OlimpijskeIgre #Pariz #PierreMauroy #Sport