PARIZ

Rukomet na OI: Slovenija ostala bez medalje, Španija osvojila bronzu

(Patria) - U borbi za bronzanu medalju u rukometu snage su jutros odmjerile selekcije Španije i Slovenije, a na kraju je slavila selekcija Španije rezultatom 23:22. Takmičenja na Olimpijskim igrama u Parizu možete pratiti uživo u programima BHRT-a.

Bila je to izjednačena utakmica, gdje su oba tima pravila mini serije i smjenjivali se u vodstvu do dva gola razlike.

Slovenija dobro otvara meč, poveli su 6:4, Španija se vraća i uzvratila je vodstvo 10:8, a na poluvremenu rezultat je glasio 12:12.

U drugom poluvremenu totalni egal, gol za gol, a u 42. minuti na sredini drugog poluvremena rezultat je na semaforu bio 16:16.

To je garantovalo uzbudljivu završnicu ove sjajne utakmice.

U dramatičnoj završnici bolje se snašla selekcija Španije i stigla do pete bronzane medalje na Olimpijskim igrama, dok je Slovenija ostala bez prve olimpijske medalje u hsitoriji kada je u pitanju rukomet.

U velikom rukometnom finalu danas od 13:30 sastaju se selekcije Danske i Njemačke.

#BHRT #BronzanaMedalja #DramatičnaZavršnica #OlimpijskeIgre #Pariz #Poluvrijeme #Rukomet #SelekcijaSlovenije #SelekcijaŠpanije #VelikoFinale #Sport