PARIZ 2024.

Danci golom razlike slomili opasne Šveđane i izborili polufinale rukometnog turnira na Olimpijadi

(Patria) - Rukometaši Danske treći su polufinalisti Olimpijskih igara u Parizu nakon što su pobijedili Švedsku rezultatom 32:31.

Danci su tokom prvog dijela više puta imali četiri gola prednosti, da bi Švedska u samom finišu poluvremena, pogotkom Klara, preokrenula (14:15).

U nastavku je uslijedila žestoka borba,pa je je na ulasku u završnih 10 minuta bilo 28:28.

U završnih minut i po, sve je počelo da se komplikuje. Klar je prvo smanjio na 32:31, potom je Mikel Hansen iz peterca pogodio prečku.

Simon Pitlik je u Danskoj postigao devet golova, a kod Šveđana je najbolji učinak imao Feliks Klar (7).

Danci će u polufinalu igrati protiv boljeg iz okršaja Norveške i Slovenije.

#Danska #FeliksKlar #Klara #MikelHansen #Norveška #OlimpijskeIgre #Pariz2024 #SimonPitlik #Slovenija #Sport #Švedska