EURO

Englezi teškom mukom do četvrtfinala, Slovaci vodili do sudijskog a onda poklekli

(Patria) - Selekcija Engleske plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva u fudbalu koje se igra u Njemačkoj.

Slovaci su bili na korak od senzacije u osmini finala, vodili 1:0 sve do 95. minute, imali u rukama četvrtfinale.

No, sve se brzo preokrenulo. Engleska je na kraju poslije produžetaka slavila rezultatom 2:1, piše Faktor.ba.

Slovaci su bili u prednosti od 25. minute kada je Pickforda matirao Schranz.

Engleska je pružila blijedu partiju u prvom, a nešto bolje tim Garetha Southgatea djelovao je u drugom dijelu.

U 50. minuti zatresla se mreža Slovaka, no slavlje Engleza prekinuo je VAR nakon što je utvrđeno da je strijelac gola Foden bio u nedozvoljenoj poziciji.

Rice je u 80. minuti pogodio stativu, a tri minute ranije Kane je glavom iz izgledne pozicije poslao loptu pored gola.

I kad je djelovalo da takmičenje za jednog od glavnih favorita Eura završava danas, on je izjednačio.

Englezi do pogotka dolaze u petoj minuti nadoknade iz akcije koja je počela iz auta. Nakon ubacivanja sa strane Bellingham je sjajnim makazicama matirao golmana Slovaka i odveo meč u produžetke.

A već u prvoj minuti produžetka novi gol Engleske. Svoj drugi gol na turniru vrijedan četvrtfinala postigao je Harry Kane.

Engleska u četvrtfinalu 6. jula u Dusseldorfu od 18 sati igra protiv Švicarske.

Meč osmine finala večeras igraju još Španija i Gruzija, a bolji iz tog duela u četvrtfinalu se sastaje s Njemačkom.