BERLIN

Austrija slavila, Poljska ispala

U drugom duelu Grupe D večeras od 21 sat u Leipzigu derbi igraju Nizozemska i Francuska.

(Patria) - Selekcija Austrije danas je na "Olympiastadionu" u Berlinu slavila nad Poljskom rezultatom 3:1, u drugom kolu Grupe D Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Austrija je povela ranim golom, već u 9. minuti, a strijelac je bio Gernot Trauner. Poljaci su se nakon pola sata vratili u igru zahvaljujući pogotku Krzysztofa Piateka.

U drugom poluvremenu nije bilo golova sve do 66., kada za novo vodstvo Austrije pogađa Christoph Baumgartner. Tačku na "i" trećim golom za Austriju iz jedanaesterca stavio je Marko Arnautović u 78. minuti.

Nakon današnjeg trijumfa Austrija je ostala u trci za plasman u osminu finala sa 3 osvojena boda, dok se Poljska bez bodova oprostila od Eura, s obzirom da je izgubila i prvi meč u grupi.