KVALIFIKACIJE ZA EP

Zmajice golom u posljednjim trenucima u Zenici pobijedile Maltu

Ženska fudbalska reprezentacija BiH savladala je danas Maltu rezultatom 2:1 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

(Patria) - Ženska fudbalska reprezentacija BiH savladala je danas u Zenici selekciju Malte rezultatom 2:1 u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Junakinja današnjeg meča odigranog u Trening centru Fudbalskog saveza BiH bila je Milena Nikolić, piše Faktor.

Gošće su povele golom Farrugije u 10. minuti.

Izabranice Selvera Hodžića imale su priliku za izjednačenje u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, ali je Nikolić promašila penal.

Ista igračica iskupila se u 64. minuti kada je postigla izjednačujući pogodak.

Potom je, također Milena Nikolić, u četvrtoj minuti nadoknade vremena pogodila za potpuni preokret i pobjedu Bosne i Hercegovine.

Zmajice su 31. maja slavile pobjedu na Malti rezultatom 1:0, a i tada je gol odluke postigla Nikolić.

Portugal predvodi tabelu sa devet bodova iz tri meča, BiH je druga sa šest bodova iz četiri odigrane utakmice.

Sjeverna Irska ima četiri boda uz meč manje, a Malta je osvojila jedan bod.

Standings provided by Sofascore

BiH kvalifikacije nastavlja 12. jula domaćom utakmicom protiv Portugala, a završava 16. jula gostovanjem u Sjevernoj Irskoj.