JEDINI SUSRET LIGE

Velež kod Širokog u gostima upisao tri boda

(Patria) - Jedini duel današnjeg programa 32. kola WWin lige odigran je u Čitluku gdje je Široki Brijeg ugostio FK Velež, a na kraju je slavio Velež sa rezultatom 1:0.

Velež je bio opasniji na početku utakmice, bilježimo pokušaje Haskića i Mlinarića.

Nakon toga tvrd period utakmice do 27. minute, kada smo vidjeli uzbuđenje pred golom Veleža, šutirao je Kuprešak iz slobodnog udarca, lopta je otišla preko gola.

Najbolja prilika za domaćina u 35. minuti, Ćavar je uposlio Chinedua koji sa 12 metara iskosa nije uspio pogoditi.

Tri minute kasnije slavlje gostiju. Loša reakcija Prusine, Haskić je uposlio Suljića koji pogađa za 0:1.

U nastavku susreta dobra prilika za domaće u 52 minuti, Kuprešak je centrirao, a Benić s nekoliko metara loše šutira pa Hadžikić brani.

U 72. minuti prijeti Velež preko Haskića, nije bilo promjene rezultata. U 81. minuti dobra akcija domaćih, Marin je centrirao, ali brani Hadžikić.

Čavar je pokušao iz slobodnog udarca u 88. minuti, ali Hadžikić ponovo sjajno brani i ostalo je do kraja 0:1 za Velež.